bacak ağrılarına ne iyi gelir

Bu yazımda bacak ağrılarına ne iyi gelir, bitkisel çözüm yöntemleri nelerdir bunlara değineceğim. Bacak ağrıları özellikle yaşlı insanların büyük sorunlarından olsa da gençlerde de bacak ağrısı, diz ağrıları görülmektedir. Bunun için elbette tıbbi müdahaleleler daha iyi olacaktır fakat aktarlarda satılan bazı bitkisel ürünler de ağrıların şiddetini azaltmaya yardımcı olmaktadırlar. Bu konuda anlatacağım yöntemler bir tedavi biçimi olmayıp sadece geçici bir süre için ağrıları gidermeye, şiddeti azaltmaya yarayan bitkisel yöntemlerdir.

Bacak ağrılarının ne büyük nedenlerinden bazıları kasların szlaması, incinmesi ya da dolaşım yolu sorunlarıdır. Elbette başka nedenlerden dolayı da bacak ağrıları sık sık görülmektedir fakat genel olarak bu tür ağrılar karşımıza çıkıyor. [1]

bacak ağrılarına ne iyi gelir

Bacak ağrılarına ne iyi gelir?

İnsanların yaşadıkları sorunlar sadece günümüzde ortaya çıkmış sorunlar değildir. İnsanoğlunun var olduğu günden bu yana sağlık sorunları varola gelmiştir. O zamanlar her ne kadar teknoloji bu kadar ilerlememiş olsa da elbette bu ağrıları tedavi etmek için bazı yöntemler uyguluyorlardı. Özellikle günümüzde insanların bitkisel tedavi yöntemlerine yönelmiş olmaları geçmişte uygulanan yöntemlerin de bunlar olduğunu gösteriyor. Hatta bir çoğumuz koca karı ilaçlarını duymuşsunuzdur. Bu koca karı ilaçlarının hepsi etkili olmasa da çoğu ağrıları giderme ve hatta tedavi etmede oldukça etkili olan ilaçlardır. Zaten günümüzde modern farmakolojinin kullanmış olduğu temel bileşenlerde bitkilerden elde edilmektedir.

Mesela KEKİK YAĞI ağrıları giderme noktasında oldukça iyi bir bitkisel özdür. Bacaklarınıza meydana gelen ağrıların sızısını azaltmak için kekik yağı tavsiye edilmektedir. Bir avuç kekik yağının avuç içimize alarak bacaklarımıza masaj yapacak şekilde uyguluyoruz. Hem ovma işlemini yaparak yağın bacaklarımıza hızlı bir şekilde nüfuz etmesine yardımcı oluyoruz hem de bir nevi masaj yaparak ağrıların sızısını hafifletmiş oluyoruz.

Maydanoz, bitkisel tedavi yöntemleri arasında çokça kullanılan bir bitkidir. Evinizde siz de bu bitki ile ağrıları azaltabilirsiniz.
Maydanoz, bitkisel tedavi yöntemleri arasında çokça kullanılan bir bitkidir. Evinizde siz de bu bitki ile ağrıları azaltabilirsiniz.

MAYDANOZ ÇOK İYİ GELECEK!   

Yemeklerimizde çoğu zaman kullanmış olduğumuz MAYDANOZ da bacak ağrılarına iyi gelen bitkilerden bir tanesidir. Evimizde çok rahat bir şekilde kullanabileceğimiz bu yöntemleri başalarından yardım alarak da yapabilirsiniz. Maydanozu suyun içine katıp iyice kaynayıncaya kadar bekliyoruz. Sonrasında bu suyu içersek bir nevi anestezi görevi göreceğinden ağrılarda ciddi derecede azalma hissedilecektir. ,

Yine bacak ağrılarıne ne iyi gelir diye soran arkadaşlara evinizde çok rahat bulabileceğiniz bir başka bitkisel ürün olan LİMON’u tavsiye edebilirim. Bacaklarınızı limon suyu ve limon kabuğu ile ovalamaya başlarsanız eğer yine ağrılarda bir azalma hissedeceksiniz.

Kaynaklar:

  1. http://www.saglikyasam.net/bitkisel-cozum-bacak-agrisina-ne-iyi-gelir.html

CEVAP VER