Bebeklerin uyuması için ilaç

Bugün bir ziyaretçimizden gelen “bebeğim uyumuyor, nasıl uyutabilirim” şeklinde bir soruyu yayınlamıştım. Bunun üzerine konuyla alakalı araştırmalar yaparken bebekler için uyku ilacı var mı, bu türlü bitkisel ürünleri kullanmak doğru mudur gibisinden bazı yerlerde sorulmuş sorular görünce hem şaşırdım hem de sizlerle de paylaşmak adına yazmak istedim. Değerli hanımlar. Bebeğimizin sağlıklı gelişimi açısından mümkün mertebe kimyasal ve bitkisel ürünlerden uzak durmamız gerekiyor. Doktor kullanılması gerekiyor demediği sürece hiç ilaç verilmesi taraftarı değilim. Ama çok iyi biliyorum ki bazı zamanlarda bebeklerimiz öyle şeyler yapıyorlar ki bundan dolayı delirmemek elde olmuyor. O nedenle biraz SABIR gösterilmesi gerektiğini söylemek zorundayım.

Elbette bazı anneler kendileri bu türlü ürünleri içerek otomatik olarka emzirdiklerinde bebeklerine de içiriyorlar fakat direkt olarak bebeğe ilaç vermenize şahsen karşıyım. Bence bebeği okşamak, ona ninni söylemek verilebilecek en iyi ilaç olacaktır ama yine de bazı annelere Allah sabır versin zira gerçekten bazı bebekler insanı tımarhanelik yapabiliyorlar.

Bebeklerin uyuması için ilaç

Süt ürünleri işe yarayabilir!

Direkt olarak uyku ilacı olmasa da anneler anason alarak bebekleri de rahatlatabilirler. Bunun dışında süt ve süt ürünlerini vererek kaslarında laktik asit salınımının arttırılmasıyla yorulmaları sağlanabilir. Bu da onların uykusunu hızlı bir şekilde getirecektir. Bu konuyla alakalı şimdilik söyleyebileceklerim bunlardan ibarettir. Siz ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER