Donald Trump Eğitim Durumu
Donald Trump Eğitim Durumu

Donald Trump okuduğu ve mezun olduğu üniversite hangisidir? Amerika’da 45. başkanlık seçimleri dün akşam itibariyle sona erdi. Amerika’nın yeni başkanı ise sürpriz aday olan Donald Trump oldu. İnsanlar bu kişi hakkında çok tuhaf şeyler söylese de ben burada donald trump’ın eğitim durumu üzerinde duracağım. Amerika’da da Türkiye’de olduğu gibi üniversite mezunu olmayan kişiler başkan olamıyor. Hatta bırakın normal bir üniversite mezunu olmayı çok iyi bir üniversite mezunu olmazsa aday onu bile kolay kolay seçmezler.

Donald Trump ilk olarak “The Kew-Forest Scholl” mezunu oldu. Buradan sonra askeri okul olan “New York Military Academy” yi 1964 yılında tamamladı. Bu okuldan sonra 1964-1966 yılları arasında Manhattan’da bulunan “Fordham University”den mezun oldu. Son olarak eğitim alanında okuduğu okul Pennsylvania’da bulunan “Wharton School of the University” oldu. Evet yeni amerika başkanı Donald Trump’ın eğitim durumu kabaca böyle idi. Hep beraber bu adamın dünyaya ve kendi ülkesine huzur mu yoksa sorun mu getireceğini göreceğiz.

Hakkında pek iyi şeyler söylenmese de umalım ki iyi şeyler olsun. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Birkaç cümle ile izah eder misiniz?

1 YORUM

CEVAP VER