Haşlanmış yumurta

Yumurtanın kalorisi ne kadar? Hatırladığım kadarıyla daha önce de benzer bir konuyu yayınlamıştım. Bu yazımda da konuyu güncelleyerek haşlanmış 1 yumurtada ne kadar kalori var sorusunu yanıtlayacağım. Bildiğiniz üzere yumurta protein açısından oldukça zengin bir besindir. Özellikle haşlanmış yumurta, yumurtanın diğer yapılış şekillerine nazaran daha sağlıklıdır. Daha önce paylaştığım yumurtanın kalorisi ne kadar konusunu incelemek için tıklayınız.

Biz bayanların kilo verme dönemlerinde kullandığı besin kaynaklarından da bir tanesidir. Kilo vermek isteyen kişilere de bu vesile ile bir tüyo verelim. Eğer zayıflamayı kafanıza koymuşsanız yumurtayı omlet yapmak yerine, haşlayıp tüketmeniz hem sizi tok tutacaktır hem de protein ihtiyacınızı karşılayarak uzun süre dayanmanıza yardımcı olacaktır. Birçok diyetisyen bu nedenden dolayı müşterilerine haşlanmış yumurtayı tavsiye etmektedir.

Haşlanmış 1 Yumurtada Ne Kadar Kalori Var

Peki ablacığım iyi güzel de haşlanmış 1 yumurtada ne kadar kalori var sorusuna ne oldu? Hemen geleyim oraya. Şimdi 1 yumurta kaç gramdır bilmiyorum ancak 100 gram haşlanmış yumurtada 155 kalori bulunmaktadır. Bu bir bardak meyvasuyu, bir bar çikolata ile hemen hemen eşdeğerdir. Siz de yorum alanından haşlanmış yumurtanın kalorisi ve diğer konular hakkında düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Konya merkezden ben Kerem. Selamın aleyküm paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 19-01-2017 21:32:33

CEVAP VER