minimalist giyim tarzı

Merhaba sevgili hanımlar. Bu yazımda kadın giyim tarzı nedir? Nasıldır? Kadınların giyim tarzları nelerdir, kaç çeşit vardır bunları ifade etmeye çalışacağım. Öncelikle aslında bu konuda bir sınırlamanın yapılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü herkesin giyim tarzı kendisine özgü olabilir. Yani herkes kendisine has bir stil oluşturarak o şekilde giyinebilir. Bu her sene değişebildiği gibi ömür boyu bazıları için aynı tarzda devam edebilmektedir. Fakat yine de bazı giyim tarzları hakkında bu yazımda bilgi vereceğim.

minimalist giyim tarzı

Giyim Tarzları Nelerdir

Aslında insanların giyimlerinden onların kişilikleri hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Elbette bunu uzman olan kişiler çok kolay anlıyor fakat benim gibi işin ehli olmayan kişilere normal bir şeymiş gibi gelebilir. Yapılan araştırmalar insanların renkli, desenli elbiseler giymeleri onların ilgi çekme isteklerinden kaynaklanıyormuş. Bunun aksine sade, mat ve desensiz bir tarzı benimseyenler de gözlerden uzak olmak istediklerinden dolayıymış. Herneyse konumuz elbiselerin karakterler üzerindeki etkileri olmadığından asıl konumuza dönelim. Giyim tarzları nelerdir diye bir sıralama yapacak olursak;

 1. Bohem Giyim Tarzı
 2. Askeri Giyim Tarzı
 3. Avangart Giyim Tarzı
 4. Androjen Giyim Tarzı
 5. Elektik Giyim Tarzı
 6. Hip-Hop Giyim Tarzı
 7. Etnik Giyim Tarzı
 8. Minimalist Giyim Tarzı
 9. Feminel Giyim Tarzı
 10. Retro Giyim Tarzı
 11. Spor Giyim Tarzı
 12. Sofistik Giyim Tarzı
 13. Preppy Giyim Tarzı
 14. Resmi Giyim Tarzı
 15. Vintage Giyim Tarzı

bohem giyim tarzı

Giyim Tarzı Hakkında

Aslında bu listeyi daha da uzatmak mümkündür. Fakat ben bu kadarıyla yetinmek istiyorum. Konuyla alakalı olarak yorum alanından merak ettiğiniz soruları sorabilir, düşüncelerinizi de paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER