Sağlıklı Diyet Zayıflama Yöntemleri

Merhaba sevgiliz takipçim. Zayıflama birçok ülkenin olduğu gibi şimdilerde maalesef Türkiye’nin de en büyük sorunlarından bir tanesidir. Birçok kişi kilo verme adına bir çok yolu deniyor, bir sürü para harcıyor ancak netice itibariyle ya kilo vermiyor / veremiyor ya da devam etmek zor geldiğinden dolayı pes edip başladığı işi yarıda bırakıyor. Öncelikle kilo vermeyi kafalarına koyan kişilerin düzenli ancak devamlı bir metodu uygulamaya başlamaları gerekiyor. Yani diyelim ki spor yaparak mı kilo vermek istiyorsunuz? Öyleyse spor yapmayı her gün az bile olsa düzenli ve devamlı yapmalısınız. Aksi halde 1 gün yaptınız sonra 3 gün ara verdiniz daha sonra yine 1-2 gün boyunca bu işe asıldınız ve sonrasında yine birkaç gün ara verdiniz… İşte bu şekilde yaparak bir yere varamayacağınız gibi aksine dengesiz bir çalışma olacağından daha fazla kilo almanızda mümkündür.

Sağlıklı ZayıflamaŞahsen benim zayıflamak isteyenlere en büyük tavsiyem kesinlikle doğal yollarla kilo vermeye çalışmaktır. Bu hem sağlıklıdır hem de diğer yöntemlere nazaran daha hesaplı olabilmektedir. Kesinlikle ama kesinlikle zayıflama ilaçları, kilo verdirdiği iddia edilen gıda takviyeleri gibi ürünleri kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Bu türlü ürünleri alarak paranızı çöpe atmanızı bir kenera bırakacak olursak ayrıca sağlığınıza zarar vermiş oluyorsunuz. Kilo verip daha sağlıklı bir hayata sahip olmak isterken sağlığınızı riske atıyorsunuz. Allah korusun ama işin ucunda ölüm bile olabiliyor. Bu nedenle en sağlıklı yöntem bir diyetisyenden yardım almak ya da yeme alışkanlıklarınızı değiştirmektedir.

Yemek Alışkanlığınızı Değiştirin

Bugüne kadar yediğiniz her şeyle kilo alıyorsanız bir yerde yanlış giden bir şeyler vardır. Öncelikle işe porsiyonlarınızı küçülterek başlayın. Her şeyi yiyin, her şeyi tadın ancak azar azar olsun hepsi. Mesela biri mangalda patlıcanlı kebap, adana kebabı ve terbiyelenmiş tavuk mu hazırladı? Olsun. Sorun değil. Gidin yiyin ama normalde 2 şiş kebap yiyorsanız bu defa yarım şişle yetinin. Evde kendinize yemek hazırladığınız zaman 1 tabak yemek size yetiyor mu? Bunu yarım tabağa indirin. Bu şekilde yemek alışkanlığınızı değiştirerek midenizi terbiye etmeye başlayınız.

Zayıflama3 Beyaz Kuralına Dikkat

Hayatımızı bize zehreden, sağlığımızı mahfeden şeylerin başında 3 beyaz olarak nitelendirilen gıdalar gelmektedir. Bunlar şeker, tuz ve un’dur. Öncelikle şekerli, tuzlu ve unlu mamüllerden uzak duracaksınız. Çayınızın şekerini azaltarak işe başlayabilirsiniz. Yemeklerinize 1 çay kaşığı tuz ilave ediyorsanız bunu yarım çay kaşığına düşürebilirsiniz. Kadınların gününde yaptığınız kekler, pastalar, börekler sizin en büyük düşmanlarınızdır. Bunlardan ne pahasına olursa olsun uzak durmanız gerekiyor. İlk başlarda terketmek kolay olmayacağından azaltarak işe başlayınız. Elbette hiç pasta, börek yemeceksiniz anlamına gelmiyor bu. İstediğiniz kiloya ulaştıktan sonra azar azar tekrardan her şeyi yiyebilirsiniz. Fakat kilo verip, istediğimiz bedene ulaşana kadar bunlara katlanmak zorundayız.

Sağlıklı Diyet Zayıflama Yöntemleri

Altın Kural: Su İçmek

Zayıflamanın altın kuralı bol bol su tüketmektir. Günde minimum 3 litre su tüketmeye çalışın. Su içtiğinizde vücudunuz adeta yeniden yapılanıyor, yeniden dizayn ediliyor. Hücreleriniz yenilenerek kendinizi dinç hissetmenizi sağlıyor. Yüz hücreleriniz yenileneceğinden dolayı daima güzel bir görünüme sahip olackasınızdır. Zayıflarken vücudunuzda biriken toksik maddeler terleme ya da idrar yoluyla dışarıya atılacaktır. Bu da zayıflamanız adına önemli bir durumdur. Dilerseniz zayıflamada doğru bilinen yanlışlar başlıklık haberi okuyarak da ekstra bilgi alabilirsiniz. Not: Eğer linke tıklarsanız başka bir siteye yönleneceksiniz.

Bunun yanı sıra yapabiliyorsanız eğer günlük biraz yürüyüş yapmak çok ama çok daha iyi olacaktır. Bu şekilde yaparsanız sağlıklı zayıflama yöntemleri ile kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Siz de aklınıza takılan soruları yorum alanıdan sorabilir, düşüncelerinizi benimle paylaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

CEVAP VER