Yumurtanın kalorisi ne kadar
Yumurtanın kalorisi ne kadar

Merak ettiğimden dolayı Google’a bugün “yumurtanın kalorisi ne kadar” diye yazdım. Ekranda hiç bir siteye gerek duymadan Google’un kendi sonucunu görünce hem şaşırdım hem de sevindim. Aslında bir blogcu olarak pek sevinmemem gerekiyor fakat işimi kolaylarştırdığından dolayı da oldukça sevindim. Neticede önemli olan şey insanlara faydalı olabilmektir. Ve bunu bugün Google’da gördüm. Hatta dilerseniz siz de bunu deneyebilirsiniz. Hemen google.com’a ‘yumurtanın kalorisi ne kadar‘ diye yazın ve çıkan sonucu kendiniz görün.

Hatta size seçenekler sunuyor. Bunlar arasında yumurta akı, bıldırcın yumurtası, yumurta sarısı çiğ halde, haşlanmış yumurta ve sirkeli suda pişirilmiş yumurta yer alıyor. Ben direkt olarak haşlanmış yumurtayı seçtim ve sonuç olarka 100 gram yumurtanın 155 kalori barındırdığını öğrendim. Sonrasında google bu sonuçları nereden, hangi siteden alıyor, güvenilir midir diye merak ettim ve şu siteye ulaştım. Sitenin adı USDA’dır. Bir amerikan devlet sitesi olan bu sitenin linkine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Tıklayacağınız link sizi direkt olarak yumurtanın kalorisi ne kadar sorusunun cevabına götürecektir. Diğer besinlerin adlarını yazarak detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yumurtanın kalorisi ne kadar
Yumurtanın kalorisi ne kadar diye Google’a sordum karşıma direkt sonuç çıkaran bir tablo çıkardı. Teşekkürler Google.

Yukarıdaki görsel örnektir. Tüm besinler için USDA’nın internet sitesini kullanarak tam ve doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. Site dili ingilizce olduğundan sorun yaşayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER