zayıfladığımı nasıl anlarım
zayıfladığımı nasıl anlarım

Bu soruyu ben de 21 günlük diyet programına başlamadan önce kendime soruyordum. Diyet yapıyorum ama kilo veremiyorum. Zayıfladığımı nasıl anlarım? Google’a “zayıfladığını nasıl anlarsın” diye yazdım, araştırdım ve öğrendim. Benim gibi sizlerin de böyle bir yazıya ihtiyacı olabilir düşüncesiyle bu konuyu aktif etmek istedim. Öncelikle zayıfladığınızı anlamanızın birkaç yolu vardır. Bunlardan en doğru olan yöntem bence idrar kontrolü yapmaktır.

Zayıfladığımı nasıl anlarım?

Kimi insanlar spor yaparak kimisi diyet programları ile kilo vermeye çalışır. Hangisini yaparsanız yapın netice itibariyle vücudunuzdaki toksinler bir şekilde dışarıya atılacaktır. Bunu anlamanın en iyi yoluda idrarın rengini kontrol etmektir. Eğer idrarınızın rengi koyulaşıyorsa kilo vermeye başlamışsınız demektir. Fakat sürekli koyu renkli idrar atmak iyi bir şey değildir. Bu rengin giderek beyazlaması gerekiyor. Bunun için de bol su tüketmeniz gerekiyor. Ortalama olarak bir idrar ile yaklaşık 40 kaloriden kurtulmuş oluyorsunuz. Bunun sürekli yenilenmesi için bol su tüketmeli ve sık sık tuvalete gitmelisiniz. Eğer bu şekilde yaparsanız hem kilo verme işleminiz hızlanacak hem de kilo verirken zararlı atıkları hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaştırmış olacaksınız.

Diğer bir yol ise haftada bir tartıya çıkmaktadır. Genelde insanlar -ben dahil- sürekli tartıya çıkarak kilomu kontrol ederim. Bu da sürekli olarak moral bozukluğuna neden olmakla birlikte insanı strese sokmaktadır. Stres ise kilo almanızı sağlayan en büyük düşmanlardan biri olduğundan dolayı hem canınızı sıkmış oluyorsunuz hem de kilo verirken çok zorlanmış oluyorsunuz. Bu nedenle sürekli olarak tartıya çıkmak yerine haftada bir hatta yapabiliyorsanız 2 haftada bir tartıya çıkarsanız en azından bir yol katedip etmediğinizi görebilirsiniz.

Tartı meselesinde bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Mümkünse eğer tartınızın yerini hiç oynatmayın zira bazı tartılar yerleri değiştiğinde doğru sonuçlar vermeyebiliyor. Evet. Siz de zayıfladığımı nasıl anlarım başlıklı konuda düşüncelerinizi birkaç cümle ile paylaşmak istemez misiniz?

CEVAP VER